Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

8 przyczyn powstawania trądziku i 3 sposoby walki z nim


Kilka faktów na temat trądziku:

 • Trądzik jest chorobą skóry, która obejmuje gruczoły olejowe w podstawie mieszków włosowych.
 • Trądzik często występuje w okresie dojrzewania.
 • Trądzik nie jest niebezpieczny, ale może pozostawić blizny na skórze.
 • Rodzaje pryszczycy to białe rudowłosa, czarne głowy, grudki, krosty, szlachty, torbiele.
 • Około trzy czwarte osób w wieku od 11 do 30 lat będzie trądzik przez jakiś czas.
 • Trądzik może dotyczyć ludzi wszystkich ras i wszystkich grup wiekowych.
 • Eksperci uważają, że główną przyczyną jest zwiększenie poziomu androgenu (hormonu).
 • Skłonność do trądziku może być genetyczna.
 • Leczenie trądziku może zależeć od tego, jak poważna i trwała.
 • Na trądzik może mieć wpływ cykl menstruacyjny, lęk i stres, gorące i wilgotne powietrze, makijaż na bazie oleju, tłuste włosy.

Przeczytaj cały artykuł poniżej, aby uzyskać więcej szczegółów i informacji uzupełniających.

Jak powstaje trądzik?

Powstawanie trądziku
Powstawanie trądziku

Czy wiesz że trądzik jest odwiecznym problemem nie tylko nastolatków? Również osoby mające 30 czy 40 lat również borykają się z tym problemem. Ale tak naprawdę aby wiedzieć jak sobie z nim radzić trzeba najpierw dowiedzieć się co to jest tak właściwie ten trądzik i jak powstaje aby móc jemu zaradzić.

Niestety niewiele osób wie, że trądzik jest to często choroba dziedziczna. Jeżeli któreś z naszych rodziców w młodości cierpiała z powodu trądziku to możemy być pewni że i nas to dosięgnie w jakimś stopniu.

 

Nikt nie jest całkowicie pewien, co powoduje trądzik. Eksperci uważają, że główną przyczyną jest zwiększona ilość androgenów - androgen jest rodzajem hormonu. Jego poziom wzrasta w okresie dojrzewania. Większa liczba androgenów sprawia, że pod skórą rosną gruczoły łojowe. Taki powiększony gruczoł z kolei produkuje więcej sebum. Nadmiar sebum może uszkodzić ściany komórkowe w twoich porach, powodując wzrost bakterii.

Niektóre badania wskazują, że podatność na trądzik może być również genetyczna ale nie tylko. Leki zawierające androgeny i lit czy nawet kosmetyki  do cery wrażliwej mogą wywołać trądzik u niektórych podatnych osób. U kobiet w czasie ciąży hormony zmieniają się i to również może być powodem pojawienia się trądziku po raz pierwszy lub jego nawrotu.

 

Jakie są przyczyny powstawania trądzkiu?

 

Możliwe przyczyny powstawania trądziku mogą być różne. Poniżej opisałam te z którymi najczęściej można się spotkać dzięki czemu niektórym z nich będziesz mógł zapobiec.

 

Na końcu artykułu przedstawiłam niezwykle skuteczne tabletki zwalczające trądzik jak i żel do mycia twarzy z trądzikiem.

 

Hormony

W okresie dojrzewania zarówno chłopców jak i dziewcząt występuje nadmierna produkcja androgenów, między innymi testosteronu. Grupa tych hormonów informuje nasze ciało, aby wydzielało więcej sebum, co wywołuje zaburzenia w oczyszczaniu ujść mieszków włosowych, co z kolei powoduje zapychanie porów.

 

Bakterie

W momencie kiedy nasza skóra produkuje dużą ilość sebum które blokuje ujścia mieszków włosowych dochodzi do intensywnego namnażania się bakterii. W tym momencie mogą pojawić się dwie formy trądzika: niezapalna oraz zapalna forma. W pierwszym przypadku dochodzi w momencie kiedy nadmiar sebum powoduje ukazywanie się białych i czarnych krostek. Druga forma zapalna pojawia się w momencie kiedy od nadmiaru sebum nasza skóra pęka i przecieka ono do tkanek formując krostę. W następstwie powstają torbiele które przy rozerwaniu mogą pozostawiać bliznę.

 

Czynniki genetyczne

Jeśli nasi rodzice mieli problem z trądzikiem w młodości badź jedno z rodziców istnieje możliwość że my również ten problem odziedziczymt jednak nie zawsze tak musi być. Wszystko zależy od tego, czy odziedziczyliśmy gen który jest za to odpowiedzialny.

 

Nasza higiena

Nadmierne mycie twarzy może powodować jej wysuszenie i podrażnienie. Skóra próbując się nawilżyć produkuje wówczas więcej sebum co z kolei powoduje częstsze mycie i tak koło się zamyka. Osoby aktywne fizycznie nie powinny się obawiać, że pot wydzielany przez naszą skórę spowoduje powstawanie trądziku, gdyż problem leży gdzie indziej. 

 

Przyjmowane leki

Spożywanie niektórych leków może powodować występowanie trądziku bądź nawet jego nasilienie. Są to jednak sporadyczne przypadki występujące bardzo rzadko. Przede wszystkim są to leki zawierające bromki, jodynę, hormony sterydowe (w tym także zawierające prednizon jak i nielegalne środki stosowane przez niektórych kulturystów).

 

Przyjmowane leki hormonalne

W zależności od tego jakie przyjmujemy leki to moga one nasilać bądź nawet powodować trądzik. Istota tkwi w składzie leku, z jakich hormonów jest złożony oraz od indywidualnych cech osoby która je przyjmuje.

 

Stosowane kosmetyki

Źle dobrane kosmetyki do naszej cery mogą powodować niezamykanie się porów. Ważne jest, aby przy cerze skłonnej do przesuszenia czy tłustej używać kosmetyków na bazie wody czy takich które nie zawierają tłuszczów.

 

Wykonywany zawód

Czasami trądzik również pojawia się u osób które przebywają bądź pracują z różnymi smarami czy też cieczami chłodzącymi. Zdarza się również że używając środków do czyszczenia ten trądzik też się może pojawić.

 

3 sposoby walki z trądzikiem!

 

Na rynku mamy niewiele specyfików które zwalczają trądzik bezwzględu jaka jest jego przyczyna. Te które odkryłam są już dostępne na polskim rynku.  

 

Nocacne to kapsułki o wszechstronnym dzialaniu. Dzięki specjalnie opracowanej recepturze i kompozycji konkretnych składników powstał preparat który zwalczy również i Twój trądzik!

Poza tym że zwalcza istniejące wypryski to również skutecznie zapobiega powstawaniu nowym. Dzięki temu oczyszcza skórę i ją wzmacnia. Ten suplement ma wiele zalet a część z nich opisałam poniżej:

 • Działa antybakteryjnie oraz przeciwzapalnie
 • Skuteczny w walce z trądzikiem u młodych jak i starszych osób
 • Zwalcza każdą odmianę trądziku pospolitego
 • korzystnie wpływa na gospodarkę chormonalną

 

Derminax zbliżony składem również posiada szerokie działanie. Usuwa tosktyny, bakterie oraz wszystkie te czynniki z naszej skóry które powodują powstawanie wyprysków już od wewnątrz. Dzięki temu pory nie są zablokowane i nie gromadzi się w nim sebum. Pomaga w regulacji gospodarki chormonalnej odpowiedzialnej za pojawianie się trądziku. Dzięki temu nadprodukcja sebum jest eliinowana i nie powoduje przetłuszczania się skóry czy zatkanych porów. Wielkim plusem jest to że również likwiduje blizny i krosty potrądzikowe dzięki czemu nasza sóra jest jednolita i wygładzona bez jakichkolwiek skaz skórnych.

 

Trioxil jest żelem który zwalcza trądzik dzięki technologii nanosomów zwalcza je również od podstaw. Technologia ta polega na przenoszeniu preparatu poprzez nanosomy w głąb skóry. Zwalcza nie tylko bakterie ale również mikroby a co najważniejsze nie wysusza skóry. Dzięki zawartości specjalnie wyselekcjonowanych składników skóra jest oczyszczona dokłębnie oraz odżywiona.

 

Więcej informacji na temat powyższych produktów znajdziesz na stronie o suplementach na trądzik.