Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Trądzik mechaniczny


Trądzik mechaniczny jest rodzajem trądziku popularnego wśród żołnierzy, sportowców, studentów i innych. Przyczyną tego są często nadmierne upały, nacisk, tarcie lub pocieranie skóry lub gdy skóra nie została wystawiona na działanie wystarczającej ilości powietrza. Może wystąpić w dowolnym miejscu na ciele, w tym na twarzy. Jeśli masz skłonność do trądziku na ciele, to też masz skłonność do trądziku mechanicznego.

 

Co to jest trądzik mechaniczny?

 

Jeśli zauważysz uszkodzenia pojawiające się w miejscach, gdzie skóra zostaje obtarta (np. ramiona, na których nosisz ciężką torbę lub gdzie trzymasz telefon komórkowy lub gdzie indziej, gdzie dajesz dużo ciepła lub cnacisku), to może to być trądzik mechaniczny. Jeśli skóra jest ciągle spocona i obtarta, mogą pojawić się wysypki.

Trądzik mechaniczny
Trądzik mechaniczny

Jak wygląda trądzik mechaniczny?

 

Różni się w wyglądzie. Trądzik mechaniczny charakteryzuje się małymi guzami, które mogą się różnić od maleńkich zaskórników do zmian zapalnych. Twoja skóra może być nierówna i szorstka w dotyku, nawet jeśli nie ma widocznych pęknięć, które wskazują na początek trądziku mechanicznego. W trakcie obcierania, te małe pęknięcia stają się podrażnione i zmieniają w bardziej widoczne zaognione krosty.

 

Co jest przyczyną mechanicznego trądziku?

 

Oto lista niektórych z najczęstszych przyczyn powstawania:

 

  • hełmy z paskiem na podbródek
  • ciasne, syntetyczne opaski na głowę
  • noszenie za długo ciasnego kapelusza
  • każdy sprzęt/wyposażenie które posiada pasy, np. plecaki
  • ciasne ubrania lub biustonosze
  • Instrumenty muzyczne, które wymagają bliskiego kontaktu ze skórą, jak skrzypce

 

Kto go dostaje?

 

Niektórzy ludzie są bardziej narażeni na trądzik mechaniczny niż inni. Trądzik mechaniczny zwykle pojawia się u:

  • nastolatków i dorosłych w wieku dwudziestu kilku lat
  • żołnierzy, szczególnie tych młodych ze względu na ciężkie wyposażenie które muszą nieść