Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Trądzik niemowlęcy


Co powoduje trądzik dziecka?

 

Przyczyny trądziku niemowląt nie zostały zidentyfikowane, mimo że jest toczęsty stan skóry. Trądzik u dziecka określa się jako małe czerwone guzki lub pryszcze, które rozwijają się na twarzy lub ciele dziecka. Zwykle trądzik zniknie samoistnie, nawet bez leczenia. Ten stan nie powinien być mylony z prosakami, które są małymi, białymi guzkami na twarzy dziecka, ponieważ prosak nie jest związany z trądzikiem u niemowląt.

 

Prosaki to małe, białe guzki, które mogą rozwinąć się na twarzy dziecka. Występują, gdy martwe komórki skóry są złapane w małym obszarze skóry i mogą pojawić się w ciągu kilku tygodni od urodzenia. Prosak nie ma nic wspólnego z trądzikiem dziecka i nie wymaga leczenia.

 

Trądzik niemowlęcy
Trądzik niemowlęcy

Jak wygląda trądzik dziecka?

 

Podobnie jak trądzik u nastolatków i dorosłych, trądzik dziecka zazwyczaj pojawia się w postaci czerwonych guzków lub wyprysków. Białe krosty mogą rozwinąć się i zaczerwieniona skóra może otaczać guzki.

 

Niemowlętom może rozwinąć się trądzik w dowolnym miejscu na twarzy, ale najczęściej jest to widoczne na policzkach. Niektóre niemowlęta mogą również mieć trądzik na plecach.

 

 

Trądzik może stać się bardziej wyraźny, jeśli dziecko grymasi lub płacze. Szorstkie tkaniny mogą również powodować podrażnienia trądziku, a także ślina, która zbyt długo pozostaje na twarzy.

 

 

Trądzik niemowlęcy może występować w chwili urodzenia. W większości przypadków rozwija się on w ciągu dwóch lub czterech tygodni po urodzeniu. Może trwać kilka dni lub kilka tygodni, chociaż niektóre przypadki mogą się trzymać przez kilka miesięcy.

 

Jak jest leczony trądzik niemowlęcy?

 

Trądzik dziecka zazwyczaj znika bez leczenia. Niektóre niemowlęta mogą mieć trądzik, który trwa przez kilka miesięcy, a nie tylko kilka tygodni. Aby uporać się z upartą formą trądziku dziecka, pediatra może przepisać lekarstwowy krem ​​lub maść, która może pomóc wyczyścić trądzik. Nie używaj bez recepty zabiegów trądzikowych, zmywania twarzy lub płynów kosmetycznych. Skóra twojego dziecka jest bardzo wrażliwa w tym młodym wieku. Mogłabyś tylko pogorszyć trądzik lub spowodować dodatkowe podrażnienie skóry przy użyciu czegoś, co jest zbyt silne.

 


Czy leczenie domowe może pomóc dziecku w trądziku?

 

Podczas oczekiwania aż trądzik Twojego dziecka zniknie, istnieją rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać skórę tak zdrową, jak to możliwe.

 

 

Utrzymuj czystą twarz dziecka

  

Myj twarz dziecka codziennie. Ciepła woda jest łagodna i kojąca. Czas kąpieli to świetny moment aby to zrobić. Poszukaj mydła, które jest łagodne i nawilżające. W przypadku wątpliwości należy poprosić swojego pediatrę o zalecenia.

 

 

Nie szoruj

 

Szorowanie skóry ręcznikiem może pogłębić skórę. Zamiast tego, delikatnie przetrzyj mydło ręcznikiem wokół twarzy okrężnymi ruchami. Gdy mydło się zmyje, użyj ręcznika, aby poklepać do sucha delikatnie twarz dziecka.

 

 

Pomiń balsamy

 

Balsamy i kremy mogą pogorszyć skórę Twojego dziecka. Może to pogorszyć trądzik.

 

 

Nie wyciskaj


Unikaj szczypania lub ściskania trądziku. Spowoduje to podrażnienie skóry dziecka i może pogorszyć sprawę.

 

 

Bądź cierpliwa


Mimo, że trądzik dziecka jest zazwyczaj nieszkodliwy. Powinien się rozejść samodzielnie w krótkim czasie.

 

Kiedy pójść do lekarza?

 

Nie ma leczenia na trądzik dziecięcy, ale jeśli będziesz się martwić o to, powiniennaś skonsultować się ze swoim pediatrą. Badanie kontrolne dziecka lub ogólne badanie to świetny czas, aby zadać pytania dotyczące trądziku dziecka, jak również wszelkie inne obawy, jakie możesz mieć na temat zdrowia dziecka.

 

 

U niektórych dzieci, to co zakładasz że jest trądzikiem może być reakcją alergiczną lub egzemą. Jeśli podejrzewa się reakcję alergiczną, lekarz przeanalizuje sposoby określania alergenu. Powstanie wysypki określi jeden z alergenów i należy go usunąć ze środowiska dziecka. Egzemę można leczyć za pomocą produktów bez recepty lub łagodnymi lekami na receptę, jeśli lekarz uważa, że ​​jest to konieczne, lub przez usuniecie alergenów pokarmowych i podawanie codziennie probiotyków.